BLOG

post-image

BİR BAŞARI HİKAYESİ: OTOMASYONDA YENİ BOYUT NOBELS BV

BİR BAŞARI HİKAYESİ: OTOMASYONDA YENİ BOYUT NOBELS BV

Nobels BV, Hollanda merkezli ve uluslararası operasyonlar yapan bir şirket olup tarım ve bahçecilik için makine üretiminde uzmanlaşmıştır. Şirket hem küçük hem de büyük serileri içeren bir ürün portföyüne sahiptir. Tasarımın ve geliştirme süreçlerinin tüm yönleri - ki bunların bazıları büyük oranda özelleştirilmiştir - şirketin Güney Hollanda, Noordwijkerhout'taki merkezinde gerçekleştirilir. 1955 yılında Arnold van Nobelen burada bir sınıflandırma makinesi geliştirmeye başladı. Üç yıl sonra, Nobels ilk hasat ve dikim makinesi prototiplerini üretti ve 1958'de satışa sundu. Bugün, Nobels saksı makineleri, tepsili otomasyon, toprak hareketi ve robotik sistemlerin araştırılması, geliştirilmesi ve imalatına odaklanmıştır. Şirket, pazar ve müşteri gereksinimlerine daha etkili bir şekilde yanıt vermek için sürekli olarak portföyünü ve üretim sitesini genişletmektedir.

Müşteri

Yeni bir inşaat projesi ve üretim tesislerinin yeniden yapılandırılma sürecinde, şirket modüler sistemlerin yardımıyla lazer sistemlerini otomatikleştirmeye karar verdi. Nobels'teki projenin temel hedefi, verimliliği artırmak ve malzeme akışını optimize etmekti. Bu doğrultuda, şirket gece vardiyasında çalışanların hızlı fiber lazerin kullanımını azaltmadan yeni salonda çalışabilmesini istedi.

Görev

Lazer kesim makinesinin otomatik yükleme ve boşaltma işlemi için Nobels, her birinde bir BASIC Tower sac metal depolama kulesi bulunan LaserFLEX otomasyonunu kullanmaktadır. İlk BASIC Tower, 3015 formatında ham sac metal için bir depo kulesi olarak hizmet verirken, ikinci kule kesilmiş sac metal için 43 depolama alanı sunar. Bu çalışma şekli, lazer makinesinin sürekli olarak durmaksızın çalışmasına olanak tanır. Kesilen paneller, gündüz vardiyasına bant konveyöründe kolay manuel sıralama için sunulur veya malzeme çıkış istasyonu aracılığıyla ileri işleme için kullanılabilir.

Çözüm

%200'lük verimlilik artışı

Nobels Group güçlü bir fiber lazer ve LaserFLEX'in birlikte kullanımı sayesinde, artık öncekinden iki kat daha fazla malzeme işleyebiliyor ve lazer kesim sistemini daha etkin şekilde kullanabiliyor. Yeni kurulan, Remmert LaserFLEX sistemi ile şirket mevcut lazer kesim sisteminin verimliliğini iki katına çıkarmayı başardı. Sistemin modüler yapısı sayesinde, ikinci bir lazer sistemi ihtiyaç halinde kolayca entegre edilebilir. Şirket sahibi Ber van Nebelen

" Sunulan çözümden, çalıştığımız süre boyunca sunulan kapsamlı ve yerinde tavsiyelerden ve Remmert ile yapmış olduğumuz başarılı iş ortaklığımızdan son derece memnunuz," diyerek konuyu özetliyor."


Ber van Nobelen, Şirket Sahibi


Projenizle İlgili Detayları Konuşmak İçin Bize Ulaşın

+90 549 674 10 30