BLOG

post-image

İLERİ TEKNOLOJİ DRM BORU VE LEVHA KESME MAKİNESİ İLE ARTAN ÜRETİM KAPASİTESİ

Gotech, kuzey Polonya'nın önde gelen endüstriyel firmalarından birisi. Firma yakın tarihte MicroStep'in gelişmiş DRM 12001.55BGISPpk makinesini üretim hattına ekleyerek üretim kapasitesini ciddi oranda artırdı. Bu dayanıklı ve çok fonksiyonlu makine, plaka, boru ve kiriş kesim işlemleri için özel olarak tasarlanmıştır.  Gotech makine hattına DRM 12001’i entegre ederek, endüstriyel tesis inşaatındaki ürün yelpazesini genişletmiş, sektörde ihtiyaç duyulan kalite standartlarına ve yüksek üretim kapasitesine erişmiştir.


Gotech'in Üretim Hattının Gelişimi

1990 yılında kurulan Gotech, Avrupa genelinde çeşitli endüstriler için hat bileşenleri ve komple montaj hatları kurulumu konusunda önemli bir oyuncu olmuştur. Rüzgar türbini için kule imalatından endüstriyel tesislere kadar birçok endüstride, Gotech kalite ve yenilik konusundaki taahhüdünü göstermiştir.

2018 yılında, Gotech plazma ve oksijen kesim kabiliyetini artırmaya yönelik bir çalışma başlattı ve üretim kapasitesini arttırma ve müşterilerinin artan taleplerini karşılama konusunda kararlılık gösterdi. Daha önce MicroStep'in EasyCut makinesi ile başarılı bir deneyim yaşayan Gotech, mevcut ihtiaçlarını karşılayabilecek daha yüksek performansa sahip bir çözüm için tekrar MicroStep'e ulaştı.


Optimal Makine Seçimi: DRM 12001.55BGISPpk

Titiz bir değerlendirmenin ardından, Gotech ProfileCut yerine dayanıklı ve yapısı ve ağır sanayinin ihtiyaç duyduğu yoğun çalışma temposuna daha uygun olması nedeniyle DRM kesim makinesini tercih etti. DRM kesim makinesinin dayanıklı tasarımı, ağır sanayi üretim tesisleri için idealdir. Makine ile Gotech, 1.000 mm çapına kadar boruları ve 60 mm'ye kadar da plakaları kesme kapasitesine ulaşmıştır. Ayrıca plazma ve oksijen kesim kullanarak 200 mm'ye kadar kesme kabiliyeti, 12 x 3 m'lik bir çalışma alanı ve Ø40 mm'ye kadar delme kapasitesine ulaşmıştır.


Ağır Hizmet Üretim Gereksinimlerini Karşılama

Gotech'in üretim gereksinimleri, kalın plakaları kesiminden delme işlemlerine kadar geniş bir yelpazede işlemleri yönetebilecek bir makine gerektiriyordu. DRM 12001.55BGISPpk, 1.000 mm çapına kadar boru kesme kanalı, 60 mm'ye kadar plazma ile plaka kesim, 200 mm'ye kadar oksijen kesim ve büyük çelik kirişlerin etrafında hassas kesimler yapabilen bir 90° plazma rotatörü içeren kapsamlı bir çözüm sunarak bu ihtiyacı karşıladı.


Hassasiyet ve Verimlilik için Yenilikçi Özellikler

DRM kesim makinesinin en dikkat çekici özelliklerinden biri, Kjellberg'in HiFocus 360i neo plazma kaynağı ile çalışan 90° plazma rotatörüdür. Bu rotatör, bir lazer tarayıcı ile birleştirildiğinde, makinenin büyük çelik kirişlerin etrafında hassas kesimler yapmasını sağlar. Bu sayede her projede doğruluk ve verimlilik sağlar. Ayrıca, MicroStep'in patentli Ekstra bevelleme fonksiyonu, makinenin çok yönlülüğünü artırarak Gotech'in karmaşık eğimli kesim görevlerini kolayca gerçekleştirmesini sağlar.


ACTG® Teknolojisi ile Hassaslık

Keskinliği ve doğruluğu garanti etmek için, DRM kesim makinesi MicroStep'in ACTG® teknolojisi ile donatılmıştır. Bu otomatik kalibrasyon sistemi, kesme sisteminin plazma rotatörünün ve tarayıcının kinematik zincirlerinde oluşabilecek olası bir sapmayı telafi etmesini sağlar, kesme işlemi boyunca en yüksek hassasiyette çalışabilir.


Artan Üretim Yetenekleri ve İnovasyon İmkânları

DRM 12001.55BGISPpk'nın üretim hattına entegrasyonu ile Gotech, önemli ölçüde üretim kapasitesini ve performansını artırmıştır. Boru kesme, delme ve bevelleme yeteneği, Gotech'in daha önce gerçekleştiremediği projeleri yapabilmesini sağlamıştır.

Sonuç olarak, Gotech'in MicroStep DRM 12001.55BGISPpk makinesine yaptığı yatırım, üretim kapasitesini güçlendirmek ve endüstriyel uygulamaların yüksek hızla artan taleplerini karşılama açısından stratejik bir adım olmuştur. Dayanıklı yapısı, yenilikçi özellikleri ve benzersiz hassasiyeti ile DRM kesim makinesi, endüstriyel üretim hatlarında mükemmeliyet ve inovasyonu hedeflemiş bir firma olan Gotech için ideal bir çözüm olmuştur. 


Projenizle İlgili Detayları Konuşmak İçin Bize Ulaşın

+90 549 674 10 30