BLOG

post-image

OTOMATİK DEPOLAMA SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

OTOMATİK DEPOLAMA SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Fada Mühendislik otomatik depolama sistemleri, deponuzdaki malzemelerin depolama ve toplanma süreçlerini otomatikleştirerek operasyonel verimliliği arttırmak, iş doğruluğunu geliştirmek ve mevcut depolama alanını optimize etmek için tasarlanmıştır. Farklı sektörlerde aktif şekilde kullanılan bu otomatik depolama sistemlerinin avantajları nelerdir? Sizler için derledik. İyi okumalar.

Depo ve dağıtım merkezlerinde malzemelerin saklanması süreci kendi içerisinde önemli zorluklar barındırır:

·         İçerisinde bulunduğumuz E-ticaret çağında, saklanması gereken ürünlerin sayısı artarken, depolama alanı sınırlıdır.

·         Operasyonel verimsizlikleri ortadan kaldırmak ve verimliliği arttırmak istiyorsanız, otomasyon esastır.

·         Manuel depolama ve toplama - örneğin forklift kullanımı - yoğun emek harcanan, zaman alan, pahalı ve insan kaynaklı hatalara açıktır.

Otomatik depolama sistemleri, dahil edildikleri işletmelere hız ve verimliliği de beraberlerinde getirirler. Fada Mühendislik otomatik depolama sistemleri, yüksek raflı depolarda paletli malzemelerin depolama ve toplanmasını etkili bir şekilde gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Yüksek yoğunluklu depolama raf çözümlerinde, profil ve sac gibi depolanması zor parçaların depolanmasına son derece verimlidir.

Otomatik depolama sistemlerimiz, manuel olarak işletilen forklift gibi eski nesil sistemlere kıyasla çok daha büyük kapasite, yük ve yükseklik yeteneklerine sahiptir. Ayrıca çok daha tutarlı çalıştıklarından, hata içermeyen, kusursuz, hızlı ve güvenli depolama ve toplama işlemlerini sağlar.

Bir depo yönetim sistemi tarafından kontrol edilen Fada Mühendislik otomatik depolama sistemleri, deponuzun özel ihtiyaçlarına kolayca uyarlanabilir. Tek kule otomatik depolama sistemlerimiz, boyut, yük kapasitesi, depo yüksekliği ve çevrim süreleri açısından yapılandırılabilir ve çeşitli uygulamalar için uygun hale getirilebilir.

Otomatik Depolama Sistemlerinin Sağladığı Temel Faydalar

Kabiliyetler

Tek, Çift ve Çoklu Kule Otomatik Depolama Sistemlerimiz, 1 Ton'dan 1000 Ton'a kadar çeşitli kapasitelerde üretilebilir ve isteğe bağlı kaset boyutları ile çalışabilecek şekilde tasarlanabilirler.

Ayrıca depolama alanınızın yüzey genişliğinin daha büyük olduğu durumlar için tasarlanmış olan yatay otomatik depolama sistemlerimiz de 1 Ton’dan 1000 Ton’a kadar çeşitli depolama kapasitelerine sahip olarak üretilebilirler.

Farklı Koşullara Uygun Esnek Tasarım

Vinç sistemlerimiz, donma, yüksek nem ve aşırı sıcak veya sert ortamlarda gibi özel çalışma koşullarında çalışmak için özel olarak tasarlanabilir.

Verimliliği Arttırmak

Deponuzda operasyonel verimliliği arttırmakla birlikte, Fada Mühendislik güvenilir ve esnek tasarıma sahip otomatik depolama sistemleri, alan verimliliği sağlamak ve farklı endüstrilere ait gereksinimleri karşılamak için tasarlanmıştır.

Neden FADA Mühendislik?

Fada Mühendislik, farklı endüstriyel uygulamalar için geniş kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar ve uzmanlarımız, depolama gereksinimlerinize en uygun çözümü belirlemek için talepleriniz doğrultusunda tam müşteri memnuniyetini hedefleyerek çalışırlar. Her geçen gün gelişen ve büyüyen ARGE departmanımızla, Tedarik zinciri lojistiği endüstrisinde teknoloji liderliği konusunda emin adımlarla ilerliyoruz


Projenizle İlgili Detayları Konuşmak İçin Bize Ulaşın

+90 549 674 10 30