KALIP DEĞİŞİM VE TRANSFER ARABASI (DTC)

KALIP DEĞİŞİM VE TRANSFER ARABASI (DTC)
Kalıp Değişim ve Transfer Arabası, endüstriyel uygulamalarda 5 tondan 50 tona kadar olan kalıpların güvenli ve hassas bir şekilde taşıması ve değiştirilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bu araçlar, tek teker dümenleme özelliği ile donatılmıştır. Araç arka aks dönüş merkezi üzerinde+-90° dönüş kabiliyetine sahiptir.

Vulkolan veya Poliüretan tekerlek seçenekleri, farklı zeminlerde etkili bir şekilde çalışabilme imkanı sunar. Uzaktan Kumandalı veya Otonom kontrol, operatörlere kullanım esnekliği sağlar. Güç Kaynağı olarak Akü kullanımıyla çevre dostu bir yaklaşım benimsenmiştir.

Lazer ve ultrasonik sensörler ile donatılmış olup, yüksek güvenlik standartları ile güvenli bir çalışma ortamı sağlarlar. Kalıp boyutlarına bağlı olarak farklı ebatlarda üretilebilir. Araçlar İSG yönetmeliğine, EN standartlarına uygun ve CE belgeli olarak sertifikalandırılmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite 5 tondan 50 tona kadar Güç Kaynağı Akü / Dizel
Hız 20 m/dk’ya kadar Motorlar PMAC / AC yüksek verimli motorlar
Dümenleme Tek teker dümenleme Yükleme Tablası İsteğe özel ebatlar
Teker Tipi Vulkolan / Poliüretan Güvenlik Lazer ve ultrasonik sensör, tampon
Kontrol Uzaktan Kumandalı / Otonom Boyutlar İsteğe özel ebatlar
Belgelendirme İSG yönetmeliği
EN standartları
CE belgeli
Hareketler +-90° dönme, Arka Aks Dönüş Merkezi

GENEL ÖZELLİKLER

  • Uzaktan Kumanda
  • Yüke Özel Üst Tabla Tasarımı
  • Ergonomik Tasarım
  • Çarpışma Önleyici Güvenlik Sistemi
  • Zemine Uygun Tekerlek Seçenekleri
  • Hidrolik Kaldırma Sistemleri (Opsiyonel)
  • Yük Döndürme Sistemleri (Opsiyonel)

Fada geçmişten günümüze kadar, Demir-Çelik Sektörü ve Çelik Servis Merkezleri için Bobin Taşıma ve Sac Taşıma Arabaları; Otomotiv, Lojistik Sektörleri için Kalıp Taşıma Arabaları; Beton Blok Üretimi Sektörü için Beton Travers Transfer Arabaları ve Beton Parça Taşıma Arabaları; Lojistik, Raylı Sistemler ve Treyler İmalatı Sektörleri için Tanker Taşıma Arabaları, Vagon Transfer Arabaları; Enerji Sektörü İçin Rüzgar Türbini ve Kanat Transfer Arabaları; Trafo İmalatı Sektörü için Transformatör Taşıma Arabaları, Trafo Transfer Arabaları; Tersanecilik Sektörü için Gemi Parçaları Transfer Arabaları, Yat ve Gemi Taşıma ve Transfer Arabaları konularında çeşitli çalışmalar yapmaktadır.
Projenizle İlgili Detayları Konuşmak İçin Bize Ulaşın

+90 549 674 10 30