PIPECUT

PIPECUT

PipeCut serisi, offshore, kaldırma ve tarım ekipmanları, boru hatları, enerji santralleri, çelik konstrüksiyonlar veya gemi yapımı gibi çeşitli endüstriyel uygulamalar için geniş boru ve profil kesme olanakları sunar. Makinenin modüler tasarımı benzersiz boru üretim ihtiyaçlarını karşılamasına ve imalat süreçlerinin geçerli bir parçası olmasına için izin verir.

PipeCut makineleri, çoklu boru ve profil kesişimleri veya bağlantıları için çeşitli açmaların trimlenmesi, kesilmesi, kaynak kenarı hazırlığının yapılması ve işaretlenmesi de dahil olmak üzere geniş bir boru tabanlı uygulama yelpazesi sunar.

Makine, tam otomatik yükleme, besleme, boşaltma ve boruların ve profillerin otomatik sıralamasını içeren tam otomatik bir iş yeri olarak temin edilebilir. Opsiyonel olarak, PipeCut ayrıca daha küçük kubbelere yönelik ek bir kesim alanı ile donatılabilir. PipeCut serisinin modüler tasarımı, makineyi üretim düzeninize uygun özelleştirilmiş bir boru ve profil sıralama sistemi ile genişletme imkanı sağlar. Tam otomatik boru sıralama, makinenin boru boşaltma alanıyla entegre edilmiş olup kesilmiş boruların uzunluğuna ve boşaltma pozisyonlarının düzenine göre yapılandırılarak en iyi sıralama verimliliğini sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Çalışma uzunluğu maksimum 12000 mm
Çalışma çapı Ø 30 - 800 mm*
 Maksimum takım istasyonu 1
 Plazma kesiminde maksimum malzeme kalınlığı plazma kaynağına göre değişir
Oksijenle kesimde maksimum malzeme kalınlığı 40 mm
Eğik kesim var (aksesuarlara bakınız)
Levha kesimi yok
Delme ve dişleme işlemi yok
X eksenindeki Maksimum hızı 35 m/dak

Çok Yönlü Kesim Yeteneği:
  • Ø 800 mm'ye kadar boru ve profilleri işler, kalın duvarlı parçalar için 3D plazma ve 3D oksijenle verimli kesim sağlar.
Verimli Duman Emişi:
  • MicroStep'in emiş tasarımını kullanarak boru kesimi için toz kirliliğini azaltır, bileşen ömrünü uzatır ve atölye personelinin duman maruziyetini en aza indirir.
Hassas Lazer Tarayıcı:
  • Hollow kesimler için özellikle faydalı olan keskin konturlar ve açıklıklar için doğru profil konumlandırmasını sağlayan lazer tarayıcı ile donatılmıştır.
Dirsek Kesim için ElbowCut:
  • Özel olarak dirsek kesimleri için tasarlanmış bir versiyon, boru dirseklerini düzenlemek ve kaynak için kenarları hazırlamak için idealdir (80 - 400 mm aralığı). Yüksek çevresel güvenlik ve emiş verimliliği sağlar.
Otomatik Taşıma ve Boşaltma:
  • Yükleme, şekil tespiti, program yürütme, bitmiş parçaların boşaltılması ve ERP entegrasyonu için veritabanı güncellemeleri dahil olmak üzere tam otomatik işlemleri CyberFab* Manager yazılımı ve taşıma sistemleri ile kolaylaştırır.
Otomatik Sıralama ile Artırılmış Verimlilik:
  • Özelleştirilmiş boru ve profil sıralama sisteminin entegrasyonuna izin veren modüler tasarım, otomatik sıralamayı boşaltma alanına entegre ederek verimli iş akışı için üretkenliği optimize eder.

PipeCut makineleri, boru temelli bir dizi uygulamayı mümkün kılar, bu da çoklu boru ve profil kesişimleri veya bağlantıları için çeşitli açmaların trimlenmesini, kesilmesini, kaynak kenarı hazırlığını ve işaretlemeyi içerir
Projenizle İlgili Detayları Konuşmak İçin Bize Ulaşın

+90 549 674 10 30